Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • Author
    Posts
  • #3507
    Avatarduliom
    Supported

    Help, How do I place products with the price per KG and per Unit.
    Example
    1kg of oranges please appear 2.00 € / kg
    1 Liquid Yogurt 3.49 € / Unit
    understand?

    #3528

    Hi,
    About your issue, please use this plugin: https://wordpress.org/plugins/woo-price-per-unit/

    #3552
    Avatarduliom
    Supported

    Could you help me to configure?

    #3555

    Please try to install this plugin by yourself. If you need to help, please send Admin web account for me, I will check and help you.

    #3557
    Avatarduliom
    Supported
    This reply has been marked as private.
    #3560
    Avatarduliom
    Supported

    I wanted it to look like this in the example
    3333

    #3581

    Hi,

    I can’t connect your site, please recheck: https://prnt.sc/wnvcez

    #3589
    Avatarduliom
    Supported
    This reply has been marked as private.
    #3594

    I still can’t connect your site, please recheck

    #3597
    Avatarduliom
    Supported

    can you see the current site?
    http://www.freshbio.pt/

    #3598
    Avatarduliom
    Supported

    ?

    #3602
    Avatarduliom
    Supported

    Please specify the IP address of the network connection used where the error message is checked in order to analyze a possible block

    #3611

    Hi,

    I added config Price/Unit for you, please recheck.

    To config, please go to Edit product -> Addition Information Price -> Unit Price: https://prnt.sc/wsadw0

    #3626
    Avatarduliom
    Supported

    but that’s not what I intend

    #3627
    Avatarduliom
    Supported

    Hi, I wanted it like this, like this on my old site … as you can see in the video or on the current site

    can you put an example like that?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)

You must be logged in to reply to this topic.